Močno prenovljen Volkswagen Polo šeste generacije je že v prodaji in je na voljo z bogato ter pestro opremo v več možnih različicah. Polo je eden najuspešnejših Volkswagnovih modelov, ki ga poznamo že od leta 1975 in je od takrat spravil na ceste že več kot 18 milijonov primerkov. Aktualna generacija je na voljo od leta 2017. V ponudbi za slovenski trg pa je tokrat na voljo tudi v različici motorja TGI na stisnjen zemeljski plin – CNG.
Zagnala se je proizvodnja novega SEAT Leona v različici 1.5 TGI 130 KM DSG s pogonom na zemeljski plin (TGI), ki je opremljen z 1,5-litrskim štirivaljnikom TGI, kateri ponuja 130 KM (96 kW) moči in 200 Nm navora. Slednje obljublja odlično vozniško izkušnjo, kot smo je pri znamki SEAT že vajeni, ne glede na tehnologijo vgrajenega pogona.
Novela zakona o trošarinah, ki je bila v Državnem zboru sprejeta konec maja, med drugim določa, da se zemeljski plin za pogon vozil oprosti plačila trošarine. S tem si Slovenija prizadeva za cilje na področju zmanjševanja izpustov toplogrednih plinov v prometu, saj je ta poleg proizvodnje električne energije in toplote največji vir izpustov.
Združenje za zemeljski in obnovljiv plin v prometu (NGVA Europe) je objavilo najnovejšo študijo o stroških zmanjšanja emisij CO2 plinske mobilnosti in drugih možnostih prevoza, ki jo je za njih izvedla raziskovalna družba Frontier Economics. Študija analizira in primerja emisije CO2, gospodarske stroške in posledične stroške zmanjšanja emisij ključnih vozil v cestnem prometu, hkrati pa prikazuje potencialni prispevek plinske mobilnosti (v nadaljevanju: P-mobilnost) ob drugih tehnologijah.
Znamka Fiat, ki je del koncerna Stellantis, ostaja nespremenjena, prav tako njeni modeli. To velja tudi za model Fiat Panda s pogonom na CNG, ki tako kot drugi modeli te znamke, še naprej nosi oznako Natural Power. Osvežena zunanja podoba Pande je namenjena in na voljo za kupce, ki iščejo avtomobil v segmentu majhnih in okolju prijaznih avtomobilov.
Z obnovljivim stisnjenim (CNG) in utekočinjenim (LNG) plinom ter biometanom bi lahko do leta 2030 po vsej Evropi zmanjšali emisije toplogrednih plinov do 55 odstotkov.